Rate this page
internet addiction main 1

اعتیاد به اینترنت و موبایل

در دوره ای زندگی می کنیم که تکنولوژی و بخصوص اینترنت و موبایل به عمق زندگی ما رسوخ کرده اند! اعتیاد به اینترنت و موبایل یکی از مشکلاتی است که متاسفانه در کشور ما، افراد بسیاری را تحت تاثیر خود قرار داده است. این سوال مطرح می شود که اعتیاد به اینترنت چیست و چه کسانی را شامل می شود؟ با استناد به پژوهش هایی که در سراسر دنیا انجام شده است افرادی که بیش از یک ساعت در روز از اینترنت و موبایل استفاده غیرکاری و ضروری دارند معتاد به اینترنت و موبایل محسوب شده و به اعتیادی مبتلا شده اند که شاید خودشان نیز از آن بی اطلاع هستند. در واقع قرار نیست زمانی شخصی را معتاد به اینترنت و موبایل قلمداد بکنیم که بخش قابل توجهی از زمان خود را صرف این موضوع می کند. با این تعریف شاید بسیاری از ما نیز در خطر قرار داریم و باید راهکار مناسبی را برای مقابله یا رفع این موضوع بکار بگیریم. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین راهکارهای موجود برای رفع اعتیاد به اینترنت و موبایل را مطرح نماییم.

روشهای کاهش و رفع مشکل

روشهای علمی بسیار موثری برای مقابله و رفع مشکل اعتیاد به موبایل و اینترنت وجود دارد. این روشها از برنامه ریزی گرفته تا یکسری محدودیت ها که باید شخص در زندگی خود بکار گیرد. در کودکان و نوجوانان نیز رفع این موضوع نیازمند همکاری و کمک جدی والدین است. هم اکنون حدود 17 روش علمی موثر برای رفع اعتیاد به اینترنت و موبایل وجود دارد که بسته به شدت اعتیاد و شخصیت فرد میتوان از راهکارهای مختلفی استفاده نمود. اینکار می بایست تحت نظر مشاور روانشناس صورت پذیرد تا نتیجه کار موفقیت آمیز باشد.

برخی از روشهای درمان اعتیاد به اینترنت و موبایل

در حالت کلی 17 روش برای درمان وجود که برخی از آنها بشرح زیر است:

  • مدیریت زمان و داشتن برنامه منظم
  • سرگرن کردن ذهن و انگشتان
  • قرار ملاقات با دوستان و انجام تفریحات جمعی
  • ورزش کردن و پیاده روی روزانه
  • تقویت خودکنترلی
  • و …

ارتباط با مشاور اعتیاد به موبایل و اینترنت

اگر احساس می کنید و یا اطمینان دارید که خودتان و یا اطرافیانتان با این معضل مبتلا هستید و یا در خطر قرار دارید هم اکنون می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما ، زمان برای مشاوره رزرو نمایید.

مطالب مرتبط : مدیریت زمان / چگونه موفق باشیم / خواب راحت