Rate this page
show emotions main 1

ابراز احساسات

همه ما در زندگی خود کسانی را داریم که برای ما بسیار عزیز هستند. از پدر و مادر و فرزندان و همسر گرفته تا دوستان و آشنایان و همکاران. مدل ابراز احساسات و عمق آن متفاوت است اما همه آنها یک مفهوم مشترک دارند و آن نشان دهنده محبت و حتی انتظارات است. در این مطلب بصورت کامل در این باره صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ابراز احساسات چیست

در بیان ساده نشان دادن حس درونی خود به شخص یا اشخص دیگر بروز احساسات نام دارد. احساسات بخش قابل توجهی از حالات رفتاری و درون هر شخص را بخود اختصاص می دهد. عشق، محبت، ترحم، نفرت، غم، نیاز و صدها مورد دیگر که بصورت مثبت و منفی وجود دارند و می توانند ابراز شوند. در اینجا منظور ما ابراز احساسات مثبت می باشد و کسانی را شامل می شود که در بروز و بیان احساسات خود دچار مشکل و اختلال بوده و نمی توانند بصورت صحیحی اینکار را انجام دهند.

مشکلات حاصل از عدم ابراز احساسات

این موضوع را جدی بگیرید! زیرا ابراز احساسات بخصوص در روابط خانوادگی بسیار مهم است. نشان دادن محبت به همسر و فرزندان یکی از ضروری ترین اقدامات در زندگی است. توجه داشته باشید که تنها عمل کردن کافی نیست و باید احساس خود را به زبان بیاورید. انجام اینکار باعث می شود که عزیزانمان کاملا اطمینان داشته باشند که ما آنها را دوست داریم. در غیراینصورت ممکن است سوء تفاهماتی ایجاد شود. اینکار برای حفظ زندگی و تربیت صحیح فرزندان امری بسیار ضروری است. اگر شما نیز در بیان احساسات خود دچار مشکل هستید پیشنهاد می کنیم حتما با مشاور روانشناس که تخصص و تجربه کافی در این زمینه را دارد در ارتباط باشید.

رفع ناتوانی در ابراز احساسات

برای حل این مشکل کافیست به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با یکی از کلینیک های موجود برای رزرو زمان مراجعه تماس بگیرید.خانم دکتر مریم زادباقر به شما کمک خواهند کرد احساسات خود را بصورت صحیحی به دیگران ابراز نمایید.