Rate this page
course selection 1

انتخاب رشته

معمولا انتخاب رشته در مقطع دبیرستان و هنگام ورود به دانشگاه انجام می شود. یک تصمیم گیری فوق العاده مهم که می بایست با درنظر گرفتن واقعیات و استعدادها صورت پذیرد. برای انتخاب رشته دبیرستان میزان استعداد و علاقه دانش آموز نسبت به رشته های موجود، اهمیت بالایی دارد. برای انتخاب رشته دانشگاهی نیز می بایست اینکار با دقت و حساسیت بالایی انجام شود.

توجه به استعدادها در هنگام انتخاب رشته

بهتر است قبل از فرا رسیدن زمان انتخاب رشته دبیرستان، دانش آموز تحت نظر مشاور، استعدادیابی شود. اما اگر چنین کاری صورت نگرفته است باز هم جای نگرانی وجود ندارد و پیشنهاد می شود حتما قبل از تعیین رشته با مشاور تحصیلی در ارتباط باشید. والدین باید توجه داشته باشند که اجبار فرزند به تحصیل در رشته ای که علاقه و استعداد در آن رشته را ندارد کاری بسیار اشتباه است. زیرا نتیجه اینکار عدم دستیابی به هدفی است که شما برای فرزند خود در نظر گرفته اید. همچنین عدم دستیابی به موفقیت در رشته مورد علاقه و استعداد خود! برای رشته های دانشگاهی نیز دقت بالایی لازم است. با توجه به اینکه پس از ورود به دانشگاه، شخص در رشته تخصصی شروع به تحصیل می کند و حجم و سختی درسها بسیار بالاتر می رود استعداد و علاقه اهمیت بسیار بالایی پیدا می کند. طوری که در بسیاری از رشته ها عدم وجود استعداد و علاقه نتیجه بسیار نامطلوبی برای فرد خواهد داشت. باید توجه داشت قرار نیست همه پزشک، مهندس ، خلبان و مانند آنها شوند. رشته های بسیار خوب دیگری نیز وجود دارند که فرد در آنها می تواند پیشرفت بسیار بهتری متناسب با وضعیت خود، نسبت به رشته های دیگر داشته باشد. پیشنهاد ما این است که کار را به کاردان بسپارید تا بهترین انتخاب حاصل شود.

انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی می بایست پس از اعلام نتیجه و رتبه، اقدام به انتخاب رشته نمایند. اما رشته های فنی و حرفه ای و همچنین کار و دانش بنا به قانون جدید (اجرایی از سال 98) می بایست تا مقطع کاردانی و بدون کنکور در دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور در رشته خود ادامه تحصیل دهند. اگر مایل به انتخاب صحیح رشته هستید بهتر است با مشاور در تماس باشید.

ارتباط با مشاور تحصیلی برای تعیین رشته

در هر سطح و پایه تحصیلی که هستید هم اکنون این فرصت برای شما وجود دارد که از مشاوره و هدایت تحصیلی یکی از برجسته ترین مشاورین کشور در حوزه تحصیلی برخوردار شوید. تنها کافیست از صفحه تماس با ما اقدام به رزرو خدمات مشاوره نمایید.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دکتر مریم زادباقر می باشد.

error: شما حق کپی برداری از محتوای سایت را ندارید.